Moda na ścienne dekoracje z mosiądzu

Ich zaletą jest trwałość i niezwykle elegancki wygląd, ścienne dekoracje z mosiądzu zyskują z każdym rokiem coraz większą popularność. Wyroby z tego materiału wykorzystywane są także na wiele innych sposób, jak np. przy produkcji mebli czy urządzeń oświetleniowych. Tego typu produkty doskonale komponują się z ozdobami umiejscowionymi na ścianach wnętrz. Ta spójność może przybiera różnoraką formę, dzięki czemu pole do popisu projektantów jest praktycznie nieograniczone.

Dekoracje z mosiądzu na ścianę wykonywane tradycyjną metodą odlewniczą

Zdaniem specjalistów z branży kowalstwa artystycznego to właśnie tradycyjne sposoby wytwarzania produktów z mosiądzu gwarantują ich niepowtarzalność oraz staranność wykonania. Pomysły tego rodzaju najczęściej rodzą się w głowach kowali, którzy posiadają duże doświadczenie w pracy z różnorodnymi metalami. Dekoracje z mosiądzu, które mogą przyozdobić ściany w tej chwili stały się popularnym elementem wykorzystywanym w projektach przez dekoratorów wnętrz.

Ścienne dekoracje z mosiądzu wykonywane na specjalne życzenie klientów

Kowal czerpie inspiracje głównie z natury oraz geometrii. Ścienne dekoracje z mosiądzu najczęściej przybierają kształt piór ptaków, wieloboków oraz ornamentów natury – liści, pnączy. Wykonywane produkty można zamontować na ścianach bądź też mogą stanowić element frontu mebli np. jako uchwyty. Dekoracje z mosiądzu dostępne są w wielu wybarwieniach, najczęściej mosiężnym, miedzianym i srebrnym.

Jak powstają ścienne dekoracje z mosiądzu?

W pierwszej kolejności przygotowuje się je z gipsu lub wosku. Na tej postawie powstaje forma piaskowa, którą zalewa się ciekłym mosiądzem. Osiągnięcie właściwej struktury i charakteru wytwarzanego elementu jest możliwe poprzez sterowanie procesem krzepnięcia. W momencie, gdy materiał zastygnie, ścienne dekoracje z mosiądzu można poddać ręcznej obróbce. To sprawia, że kompozycja będzie bardzo dokładnie odwzorowywać kształty. Za pomocą przedstawionego procesu możliwe jest wykonanie każdego życzenia klienta. Zobacz więcej na https://kowal-rokoko.pl/realizacje-z-mosiadzu/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Kowalstwo artystyczne 2024
Shale theme by Siteturner